Вход | Регистрация

Нобелівську премію з медицини дали за Аутофагія.

03 октября 2016, 20:35
Володимир
журналист

3 жовтня Нобелівський комітет назвав ім'я лауреата премії з фізіології і медицині. У 2016 році ним став професор Токійського технологічного університету Йосінорі Осумі - за «відкриття в області аутофагії клітин».


Японець з кінця 1980-х вивчає процес «самопоїдання клітин» - і першим у всьому світі за допомогою дріжджів зміг виявити комплекс генів, які за нього відповідають. Доктор біологічних наук, професор Сколковского інституту науки і технологій Костянтин Северинов пояснив «Медузи», за що Осумі дали Нобелівську премію.

Що таке аутофагія?

Клітка - це живий організм, вона зростає, в ній постійно напрацьовуються нові білки та інші речовини. Це дозволяє їй підтримувати себе і час від часу ділитися: так з однієї клітини виходять дві, чотири і так далі. Паралельно з ростом в клітці весь час щось псується, старіє, вимагає заміни. Відпрацювали свій термін частині вона повинна якимось чином переробляти, щоб потім робити нові, - фактично сама себе є. Це і є аутофагія - з грецької перекладається як «себе є».Осумі відкрив Аутофагія?

Ні, саме явище було відкрито ще в середині XX століття, але до робіт Осумі не було відомо, чи є воно контрольованим - і якщо так, то які гени відповідають за цей процес.Більше 60 років тому цитологи, які спостерігали за великими клітинами ссавців в мікроскопи, помітили, що в лізосомах (це такі маленькі бульбашки всередині клітини, в яких міститься велика кількість токсичних речовин, здатних переробляти різні складні молекули) іноді виявляються шматки самої клітини, так званих органел . Тобто на звалищах або станціях по переробці, якими є лізосоми, виявили шматки ніби як «нормального» клітинного матеріалу. Пізніше, в значній мірі завдяки роботам Осумі, стало зрозуміло, що це звичайний процес реціркулярізаціі (переробки) відслужили своє органел.


Оцените пожалуйста статью
http://nauka.bayura.net/news/aj_news/8316
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
Яндекс.Метрика 2018 bayura.net